Recenze firem a živnostníků

Informujme se vzájemně o zkušenostech s firmami!

PROSTAV alfa, s.r.o.

IČ: 25977059

Část obce: Světlá nad Sázavou
Obec: Světlá nad Sázavou
PSČ: 58291

Datum vzniku: 04.11.2002

Datum poslední změny: 26.09.2012

Počet zaměstnanců: 10 - 19 zaměstnanců

Převažující činnost: Výstavba bytových a nebytových budov

Právní forma: Společnost s ručením omezeným

Institucionální sektor: Nefinanční podniky soukromé národní

Činnosti firmy:

 

Diskuzní fórum ověřených subjektů

Subjekt 'PROSTAV alfa, s.r.o.' nemá prozatím v této sekci žádný příspěvek / recenzi, vložte ji jako první!

Pro vložení příspěvku do ověřené zóny musíte být registrováni v Centrálním registru dlužníků. Pokud nejste registrováni, bezplatnou registraci proveďte ZDE. Pokud registrováni jste, zadejte příspěvek v Centrálním registru dlužníků po přihlášení na stránce ZDE.

 

Anonymní diskuzní fórum

Vloženo Příspěvek Uživatel
28.11.2018 PROSTAV alfa, s.r.o.
IČ: 259 77 059
Zdálo by se, když firma PROSTAV alfa, s.r.o. staví mezi 7 až 10 rodinnými domy ročně, že zde nalezneme mnoho referencí, které budou vychvalovat dodané služby, práci a materiál a odkazovat na p. Luboše Nováka coby majitele firmy, nebo na jeho zetě a stavbyvedoucího p. Karla Vašíčka, aby je doporučili dalším zájemcům.
Z nějakého důvodu zde žádné reference nejsou - budeme tedy ti první.
S firmou PROSTAV alfa s.r.o. máme osobní zkušenost. Zpočátku se zdálo vše být v naprostém pořádku. Stavba byla zahájena v souladu s projektem a dle smlouvy a po necelých 3 měsících se pozvolna chýlila ke konci.
Pan Novák nás vyzval abychom na stavebním úřadě zažádali o kolaudaci domu. V určeném termínu se dostavila úřednice stavebního úřadu a za PROSTAV alfa, pan Novák. S sebou přinesl protokoly o tlakových zkouškách, protokol el. síti, certifikát o půdním vstupu, certifikát o komínových dvířkách apod. Hodinu před příchodem úřednice narychlo dopisovali se stavbyvedoucím ještě Stavební deník. Kolaudace proběhla, Stavební deník jsme měli obdržet my jako investoři a stavební úřad. Stavební deník si odvezl pan Novák s tím, že nám jej následně dodatečně zašle. Bohužel se tak ani v jednom případě nestalo, a to i přes opakované urgence. Čekali jsme, že nám tedy bude dům následně předán za účasti našeho stavebního dozoru, ale to se NESTALO.
V následném týdnu po této události jsme obdrželi od spol. PROSTAV alfa fakturu na doplatek zbývajících 10% celkové částky smlouvy o dílo, neboť nám bylo sděleno, že nám byl dům řádně předán k užívání (dokončovací práce ale probíhaly ještě cca. za 1 měsíc po tomto datu!!!). Tuto fakturu jsme vrátili nazpět jako neoprávněnou s tím, že bude uhrazena po odstranění uvedených závad. Navíc jsme upozornili na nedostatky, které se při začátku užívání domu začaly projevovat.
Dům nesl 14 nevyřešených závad, z nichž nejvážnější byl průsak vody na základovou desku, který způsobil zaplavení trámové nosné konstrukce pod domem. V chodbách, ve vestibulu, ale i jinde se začaly objevovat průsaky vody, což u dřevostavby je velký problém. Pan Novák však tuto situaci zlehčoval, snažil se nám vysvětlit, že se jedná o kondenzační vodu apod. Několikrát jsme toto urgovali, pan Novák vždy přijel, podíval se po domě, ale situace trvala. Po cca. roce schůzek, diskuzí, telefonátů, e-mailů, nám přišlo od soudu, že nás PROSTAV alfa žaluje o částku neuhrazené faktury a úroky z prodlení. To je totiž další disciplína, kterou Luboš Novák bravurně ovládá.
Vydali jsme se tedy do boje. Nešlo nám do hlavy, že někdo může být tak drzý a dát nás k soudu za neuhrazení faktury, když náš (nový) dům byl rok podmáčen a nebyla sjednána žádná náprava. Pozvali jsme si tedy soudního znalce, který kompletně celý dům zrevidoval a nestačili jsme se divit. V 65-ti stránkovém soudně znaleckém posudku byly popsány velmi závažné závady týkající se nejenom průsaku do domu, v jehož důsledku byl dům napaden houbou a plísněmi, ale celá řada dalších. Např. chybějící zavětrování všech svislých trámů v celém domě, což je v přímém rozporu s projektem domu, kde zavětrování zakresleno je.
Vypracování soudně-znaleckých a mykologických posudků a honorář pro advokáty nás přišly na 100.000,-Kč.
Soud měl několik stání, a protože ode dne kolaudace uběhlo již 24 měsíců, neměli jsme zájem o další soudní průtahy, i přesto, že bychom soud nejspíš vyhráli a přistoupili jsme na mimosoudní dohodu. Za tuto částku jsme všechny závady na domě odstranit sice nedokázali, ale mohli jsme, po 2 letech útrap a nervů, uzavřít kapitolu \'výstavba domu\' a začít si konečně svého \'nového\' domu užívat.
Veškerá výše uvedená tvrzení můžeme komukoliv na požádání předložit.
PO TÉTO ZKUŠENOSTI NIKOMU SPOL. PROSTAV ALFA STRIKTNĚ NEDOPORUČUJEME!
=anonym=

 

Zadání anonymního příspěvku
Níže zadejte Váš příspěvek, který bude veřejně publikován. Můžete popsat názory či zkušenosti s touto firmou či uvést další skutečnosti, které podle Vás by měli ostatní znát.
Příspěvek:
Příspěvek: je negativní je pozitivní
  CAPTCHA Image Kód je nečitelný? Zvolit jiný
  Vložte kód výše (ochrana proti spamu)

 

Vyhledat jinou firmu nebo OSVČ

Další možnosti:

  • Chcete zjistit, zda je Vámi hledaná firma, OSVČ dlužníkem? Klikněte ZDE
  • Dluží Vám firma, OSVČ či nepodnikatel a chcete dluh zadat do registru Klikněte ZDE
  • Chcete ohlásit nelegální jednání managmentu či úředníka, korupci, trestné činy apod.? Klikněte ZDE
  • Potřebujete zjistit informace z registru o subjektu, který zastupujete? Klikněte ZDE
  • Chcete vyhledat jinou firmu? Klikněte ZDE

 

 

Další firmy, které by Vás mohly zajímat

Hodnoťte firmy a najděte si ty nejkvalitnější!
KLEINOVÁ-KREJČOVSKÉ SLUŽBY,ŠITÍ A OPRAVY ODĚVŮ detail
Marta Bartoňová-HOLIČSTVÍ-PEDIKURA M&V detail
VOSÁHLO-PRÁCE TESAŘSKÉ detail
Miroslav Chrastecký detail
Kamil Třešňák detail
Tomáš Anděl detail
Mojmír Čirlič detail
Milan Sedláček detail
Ladislav Bulíř detail
Jiří Paur detail
Vlastimil Franz - TESAŘSTVÍ detail
Jaroslava Kubíčková - KADEŘNICTVÍ detail
Zdeněk Baum detail
MÁDLOVÁ-ÚKLIDOVÉ PRÁCE detail
BENEŠOVÁ-ÚKLIDOVÉ PRÁCE detail
Jana Zahurancová detail
Libor Kleibl Š+K detail
ONYX, V.O.S. detail
CHICAGO CONNECTION, v.o.s. detail
t o p s p e d , spol. s r.o. pro logistiku a dopravu detail